Засоби для миття посуду та їх вплив на організм

Сучасні засоби для миття посуду полегшили роботу господинь. Гарно вимиті тарілки та каструлі на яких нема жирних розводів сяють в кожному домі. Великий асортимент засобів від різних виробників дозволяють українцям придбати дешеві та дорогі, але однаково ефективні миючі засоби .

Головний компонент у гелях для миття посуду ПАР (на укр. мові цей термін розшифровується як поверхнево активні речовини,) або ПАВ (російською). Ці хімічні сполуки входять до складу багатьох миючих і косметичних засобів. ПАВи активно з’єднуються з молекулами жиру і змивають його з різних поверхонь навіть у холодній воді. Такими засобами можна легко відмити плями мазуту чи автомобільного мастила. Різновиди ПАВів:

  • КПАВ (катіонні);
  • АПАВ (аніонні) – найагресивніші з усіх;
  • АмПАВ (амфотерні);
  • НПАВ (неіоногенн)і.

Мікрочасточки синтетичних миючих засобів ми споживаємо щодня. Після миття посуду на ньому зостаються залишки, що в незначних кількостях потрапляють в шлунок. На думку вчених ПАВи мають здатність руйнувати клітини людського організму Відмити їх можна лише в тому випадку, якщо після миття посуду його безперервно ополіскувати під проточною водою не менше 15 хв.

ПАВи осідають і накопичуються в організмі людини. Вони руйнують імунітет та негативно впливають на репродуктивну систему у чоловіків. Через кровоносну систему вони потрапляють в мозок, печінку, нирки, легені, серце а це викликає повільне отруєння. Кінцеві продукти розпаду ПАВів є канцерогенними речовинами, що здатні викликати онкологічні захворювання.

Часто в розрекламовані пляшечки для миття посуду виробники додають різні компоненти. Як кажуть вони – це дозволяє не надати блиску кухонним приладдям та дбайливо доглядає за руками, вони стають ніжними та м’якими. Дерматологи констатують, що регулярне миття посуду з невеликою кількістю таких засобів викликає екзему рук, почервоніння та свербіж, передчасне старіння епідермісу. Після контакту з синтетичними миючими речовинами для регенерації захисного шару клітин шкіри повинно пройти не менше 4 год. Для того щоб знизити шкідливий вплив ПАВів на шкіру рук треба мити посуд в рукавичках.

Якщо повністю відмовитись від засобів для миття посуду не виходить слід вибирати такі на етикетці яких (в розділі склад) зазначений низький показник ПАВів. Оптимальний варіант 5%. Не слід купувати засоби з яскраво вираженим ароматом, вони можуть спровокувати алергію, при тривалому використанні астму.

Природні замінники хімічних засобів – сода, гірчиця, розчин оцту, лимонна кислота чи лимон. Не менш ефективно відмиє жир та забруднення звичайне господарче мило.

Здоров'я шкода негативнийвплив господарство кухня
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
52 просмотра в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
На днях в кинотеатрах Украины состоялся показ фильма «DZIDZIO первый раз». Творческая команда вместе с DZIDZIO специально едут из города в город для того, чтобы со зрителями насладиться просмотром романтической комедии на большом экране. Везде ценители творчества приветствовали эпатажного певца и его команду аплодисментами. Во время пресс-конференции актеры вспоминали яркие и забавные истории, связанные с созданием фильма. Также DZIDZIO поблагодарил партне...
Промо
Дистрибьютор светотехнического оборудования Feron представил свою новую рекламную кампанию ЗМІНЮЙ, СТВОРЮЙ, СЯЙ! Это первая кампания такого масштаба для бренда, и впервые Feron напрямую обращается к своим потребителям: "Свет – это возможность видеть мир вокруг, изучать его, находить новое. Заполняя пространство светом – мы наполняем его новой энергией, новыми смыслами и идеями." 15-летний опыт работы на рынке инновационных источников света позволил доскона...