Свято та історія його виникнення

З давніх часів 14 жовтня українці відмічають свято Покрова Божої Матері. Історія розказує, що в 910 році вороги взяли в облогу місто Константинополь. Єдине місце, де мешканці могли захиститись від нападу чужинців, став Влахернський храм. В ньому зберігали святиню – ризу Божої Матері.

Саме в цей день в церкві зібралось багато людей на спільну молитву. Вони просили захисту від нападників. Серед них у храмі був присутній святий Андрій Христа ради юродивий та його учень, якого звали Єпіфаній. Під час молитви вони побачили Пресвяту Богородицю, поруч з якою сяяли ангели та святі. Пречиста помолилась біля Престолу, зняла з голови покривало і простягла його над людьми. Побачивши таке заступництво над своїми містом  греки сміло та рішуче відбили напад ворогів – вигнали ворогів з Константинополю і здобули перемогу.

Українці особливо шанують Божу Матір. Перші святкування цього знаменного дня були впроваджені ще за часів правління князя Мономаха. Згодом, за доброю традицією, багато козацьких храмів освячували саме в цей день. Головну церкву на Запорізькій Січі назвали на честь заступництва Божої Матері – Покровською.

В 2014 році указом президента це свято було встановлено святкувати на державному рівні. 14 жовтня це День захисника України. 

свято відпочинок вихіднийдень
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
15 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Промо
Дистрибьютор светотехнического оборудования Feron представил свою новую рекламную кампанию ЗМІНЮЙ, СТВОРЮЙ, СЯЙ! Это первая кампания такого масштаба для бренда, и впервые Feron напрямую обращается к своим потребителям: "Свет – это возможность видеть мир вокруг, изучать его, находить новое. Заполняя пространство светом – мы наполняем его новой энергией, новыми смыслами и идеями." 15-летний опыт работы на рынке инновационных источников света позволил доскона...