Як уникнути отруєння грибами із циклу: Обережно гриби!

 Відомо, що з середини вересня в лікарні Києва та Київської області звернулось понад 20 осіб через отруєння грибами. Кілька простих порад як вберегти своє здоровя. Головне правило - не їсти гриби, інакші від шампіньйонів, але, якщо Ви не можете встояти від грибочків зважайте на наступні поради.

Як вибирати гриби?

·Збирайте лише ті, в яких впевнені, не збирайте сумнівних, а також перезрілих чи з невизначеними ознаками – сильно молоді.

·Уникайте збирання грибів поблизу трас, та в посушливу погоду.

·Не купуйте гриби на стихійних ринках, піддаючись спокусі спробувати нову страву з невідомими інгрідієнтами. 

Як готувати гриби

·Уважно передивіться гриби перед тим як їх помити. Якщо вони здаються вам підозрілими, чи взагалі незнайомими, викиньте їх на смітник.

·Перед приготуванням гриби необхідно добре промити.

·Бажано прокип’ятити гриби двічі. Так, після першого доведення до кипіння, слід злити воду та налити нову і проварити ще 20 хвилин.

·Не можна вживати гриби сирими, а також давати їх їсти дітям, вагітним та годуючим грудьми жінкам.

Ознаки отруєння

Симптоми отруєння можуть виникнути через кілька годин, або через декілька діб після вживання грибів. Прояви отруєння: запаморочення, нудота, посиніння нігтів і губ, сильна спрага. При виявленні подібних симптомів у себе, або тих, хто вживав з вами гриби терміново звертайтесь в лікарню. Якщо вживана страва ще залишилась, слід віддати її на аналіз. Це допоможе лікарю поставити правильний діагноз.

Новини міста
12:48, Сегодня
Вбито бобрів
12:40, Сегодня
Теперь это реально в Вышгороде
12:29, Сегодня
Реформа
22:11, Вчера
Модні тренди цього року
09:51, Вчера
Корисні властивості лимону
23:35, 18 октября