Безпека життєдіяльності, або як навчити дітей бути у безпеці

Дитина пізнає світ і постійно хоче спробувати щось нове, дізнатись, що буде якщо, та побачити, почути і відчути все, що лише прийде в голову. Але варто пам’ятати, що неуважність батьків часто стає результатом дитячого травмування, а інколи і гірших наслідків. Щоб уникнути небезпек, діти мають, в першу чергу, довіряти батькам, для того, щоб при виникненні нездорової цікавості можна було б задати питання і отримати адекватну відповідь, і по-друге, маленькі громадяни мають змалку знати, що є безпечним, а що варто обходити стороною.

Сучасні діти, зазвичай мають не лімітований доступ до інтернету. За допомоги гаджетів, вони отримують можливість підписуватись на канали різних блогерів і спостерігати за їх життям, вчинками і експериментами, які не завжди є позитивними. Через це батькам бажано періодично цікавитись інтересами своїх дітей і при виявленні цікавості до нездорового контенту створювати обмеження або профілактичні бесіди, про те, що можна, а що ні. Років десять тому, було відоме таке собі неформальне угрупування «Джакес», підлітки знімали відео про певні небезпечні вчинки, результатом яких були навіть летальні випадки. Сьогодні тенденція зменшилась, але небезпека не зникла, на зміну одному приходить інше, тепер віртуальні соціальні групи, що заманюють дітей пропонуючи їм виконувати різні завдання сумнівного змісту, так звані «Сині кити» - ці приклади, наведені, для того, щоб підтвердити той факт, що навіть будучи надзвичайно домашньою дитиною, яка не помічена в так званих «поганих компаніях», діти можуть бути заражені на небезпеку, і оптимальним рішення для батьків є єдиний вихід – теплі стосунки основані на повазі, довірі і взаєморозумінні.

Переходимо до небезпек не віртуального характеру, а саме: вогонь, струм, вода.

Кожного сезону працівники ДСНС (Державної служби надзвичайних ситуацій) проводять агітаційні роботи по запобіганню тих самих надзвичайних ситуацій, але нажаль, сумні випадки продовжують виникати. І важливо зауважити, що за допомогою батьків і виховання їх кількість все ж таки можна зменшити.

Як тільки дитина починає розуміти, не дивлячись на те, що дехто вважає, що розуміє дитина, навіть не народившись їй варто нагадувати про те що:

·вогонь – не іграшка і слугує не як розвага, а має зовсім інакший важливий сенс: обігрівати і готувати (якщо говорити про побут);

·в воді не варто бавитись, адже дуже легко почати тонути і дуже важко при тому врятуватись;

·струм не лише стає причиною роботи електроприладів, а може стати як причиною нищівної пожежі, так і смерті від удару, який отримують, часто при дурощах.

Коротенькі бесіди, що мають за мету стати не лекціями а нотаціями, а цікавим спілкуванням і є важливою складовою в усвідомленні дитини меж що є безпечним, а що ні. Для особливо «безстрашних» дітей можна попередньо підготувати відео, знову ж таки скориставшись ютубом, де продемонструвати як відбувається пожежа, що з приводу ігор на воді говорять рятувальники, та цікаві факти про струм, щоправда шукати відео потрібно попередньо, так як при спільному пошуці ненароком можна потрапити на те, що дітям ліпше не бачити, зважаючи на безмежність простору інтернету.

Для самих маленьких достатньо буде пошукати казки про безпеку, в яких за допомогою образів можна донести необхідну думку.

Отже, чи пам'ятаєте Ви, як Вас вчили небезпеці, та які методи використовуєте Ви у свої батьківській практиці?

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов