Як захистити дитину від стресу, та вберегти її психологічне здоров’я

Сучасний світ постійно змінюється і завтра, буде вже не так як сьогодні. Діти насправді чутливі до впливу і кожне нове враження переживають відмінно від дорослих, тому завжди потрібно пам’ятати, що психіка дітей і дорослих суттєво відрізняється, а декілька правил-порад описані нижче.

 Діти під час дорослішання отримують неоціненний досвід і знайомляться з навколишнім світом, повністю вберегти дитину, або зробити так, щоб вона ніколи не потрапила в стресові ситуації неможливо, але важливо дитину навчити зі стресом справлятись і самим батькам не ставати додатковим чинником зайвих хвилювань. Здоровою можна назвати людину, що стійка до стресу, першочерговими моментами у формуванні даних функцій є дотримання простих правил:

·        Достатньо спати, відповідно до віку але не менше ніж 8 годин на добу.

·       Вживати корисну їжу. В раціоні дитини обовязково повинні бути молочні продукти, каші, горіхи а також сезонні овочі та фрукти, фреші.

·      Розвивати фізичну активність, займатись загартовуванням. Дозвольте дитині займатись улюбленим видом спорту. Подайте гарний приклад - займайтесь фізичними вправами разом щодня;

·         Проявіть увагу до дитини і її буденних питань. Створіть доброзичливі умови для її життя.

Крім того, важливим є питання виховання і покарання. Варто пам’ятати, що покарання не мають бути фізичними. Якщо власний педагогічний досвід підказує, що покарання різками, які застосовували для неслухняних дітей в минулому були прийнятним способом виховання, то варто розглянути цей метод як виключну міру «того часу».

Сьогодні в часи інновацій, розвитку та сучасних технологій психологи стверджують, що виховати різками адекватну людину неможливо. Таким чином, всі покарання – вербальні. Вони не мають бути безпідставними, більше того, дитина має розуміти за що її покарано і як зробити так, щоб це не повторювалось.

Діти завжди потребують від батьків тепла і розуміння, отже якщо дитина буде їх отримувати замість мимовільного виплеску негативних емоцій батьків, значить вона не буде вимагати від них іншого прояву уваги. Відомо, що діти, які потребують батьківської уваги, зазвичай відрізняються своєю поведінкою та черезмірною знервованістю. Переважно, саме вони спеціально роблять негативні вчинки, щоб привернути до себе увагу рідних та оточуючих.

Окремо треба наголосити на порівнянні. Дитині важко зрозуміти, що якщо батьки порівнюють їх з більш успішними товаришами, то вони хочуть стимулювати її до кращої поведінки. Натомість малеча вважає, щоу такий спосіб їй наголошують на власну недосконалість.

Сварки і конфлікти – це досить особисте, тому винсловлювати будь-які незадоволення або зауваження привселюдно є поганим прикладом  не коректного виховання. Важливо пам’ятати, що виражаючи повагу до дитини ви автоматично і підсвідомо закладаєте в дитині почуття поваги до інших.

В будь-якому віці хлопчик є майбутнім чоловіком, так само як і дівчинка – майбутня жінка, тому не дивлячись на наше урбанізоване суспільство варто наголошувати на ролі жінки і ролі чоловіка в житті і відноситись до дітей відповідно.

Отже, дана невелика інформація покликана на те, щоб нагадати батькам основні правила виховання дітей. І діти – це зазвичай відображення стосунків в сімї, тому якщо вам притаманна гармонія, ви любите один-одного, в родині нема місця насильству, дитина відповідно буде рости здоровою в психологічному аспекті, а стресові ситуації, які виникатимуть в подальшому вона зможе пережити разом з вами. Це свою чергу призведе до впевненості, що вдома завжди зрозуміють і допоможуть.

Зауважимо, кожна сімя самостійно вирішує яку модель виховання застосувати, а інколи виховують дітей так, як самі вважають правильним і це є нормою. Але все таки, що вважаєте Ви з цього приводу?

діти стрес здоров"я світ сім"я повага
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
4 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Умный зонт Up-brella – это обратный зонт или, как многие его называют, зонт наоборот. Он является новинкой этого года.Конструкция очень необычная и удивит многих. Зонт складывается мокрой стороной вовнутрь. Ваша одежда, салон автомобиля, коврик в коридоре всегда будут сухими и чистыми. АКЦИЯ! ЧЕХОЛ В ПОДАРОК! Благодаря такой конструкции, зонт можно раскрыть сразу же при выходе из автомобиля, а закрыть при входе в помещении в самый последний момент. Вы не д...
Новости компаний
Выбрать подарок ребенку - непростая задача. Но мы решили вам помочь и сделали выборку самых популярных и крутых детских подарков. 1. Детские GPS часы Кinderwatch Родителям, которые любят идти в ногу со временем, приглянутся детские умные часы. Ведь родители, которые уже купили умные часы, отмечают такие их достоинства, по сравнению с обычным смартфоном: в отличие от телефона, который может «пропасть» в недрах рюкзака, они находятся на руке - дети не пропу...
Новости компаний
На днях в кинотеатрах Украины состоялся показ фильма «DZIDZIO первый раз». Творческая команда вместе с DZIDZIO специально едут из города в город для того, чтобы со зрителями насладиться просмотром романтической комедии на большом экране. Везде ценители творчества приветствовали эпатажного певца и его команду аплодисментами. Во время пресс-конференции актеры вспоминали яркие и забавные истории, связанные с созданием фильма. Также DZIDZIO поблагодарил партне...
Промо
Дистрибьютор светотехнического оборудования Feron представил свою новую рекламную кампанию ЗМІНЮЙ, СТВОРЮЙ, СЯЙ! Это первая кампания такого масштаба для бренда, и впервые Feron напрямую обращается к своим потребителям: "Свет – это возможность видеть мир вокруг, изучать его, находить новое. Заполняя пространство светом – мы наполняем его новой энергией, новыми смыслами и идеями." 15-летний опыт работы на рынке инновационных источников света позволил доскона...