Національний музей Тараса Шевченка відкриває секрети Межигір`я

У Національному музеї Тараса Шевченка репрезентують археологічні знахідки 2017 року. Їх виявили на території Спасо-Преображенського монастиря та Межигірської фаянсової фабрики.

За словами Влади Литовчнеко, директора ВІКЗ, одним із ініціаторів дійства є Музей Десятинної церкви. 
На виставці оприлюднили близько 500 знахідок. Серед них - предмети побуту, одяг мешканців Вишгороду та сіл поблизу Межигір`я XIX ст., приклади народного декоративного мистецтва, зразки літератури минулих часів тощо.
92 одиниці надійшли із різних музеїв, а також за сприяння колекціонера Дмитра Піркла.

Кандидат історичних наук Тарас Чухліб зазначив, що процес відродження нашої країни повинен початись із території Межигір`я: "Це особливе місце пам`яті для українського народу. За історичним значенням, внеском в національне державотворення і культуру його сміливо можна порівняти з Києво-Печерською та Софіївською Лаврами... унікальність Межигірської фаянсової фабрики і мистецтво "школи бойчукістів" історично, ментально об`єднувало нашу державу, церкву і культуру".

Окремою частиною виставки стала експозиція "Шевченко і Межигір`я". Присутні звернули увагу на малюнок видатного поета. На ньому зображена надбрамна монастирська Петро-Павлівської церкви. Свою поезію "Чернець" Кобзар присвятив цій місцевості.
У ході проекту на 3D-принтері відтворили раритетний експонат. Це тарілки- напівфабрикату Межигірської фаянсової фабрики 1850-их рр.

З відвідувачами також ділились власними знаннями історики й дослідники: Всеволод Івакін, Анатолій Заїка, Олександр Кочубей та інші.

29 серпня організатори проведуть презентацію для послів іноземних держав.
Протягом останніх 4 днів, в рамках проекту, провідні вчені України проведуть лекторій.
Виставка триватиме до 10 вересня.  

Читайте також: "Громаді села Новосілки повернули шість гектарів землі".

Вишгородський історико-культурний заповідник
ВІКЗ НацмузейТ.Шевченка виставка "ЗабутеМежигір`я"
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Промо
Дистрибьютор светотехнического оборудования Feron представил свою новую рекламную кампанию ЗМІНЮЙ, СТВОРЮЙ, СЯЙ! Это первая кампания такого масштаба для бренда, и впервые Feron напрямую обращается к своим потребителям: "Свет – это возможность видеть мир вокруг, изучать его, находить новое. Заполняя пространство светом – мы наполняем его новой энергией, новыми смыслами и идеями." 15-летний опыт работы на рынке инновационных источников света позволил доскона...