Національний музей Тараса Шевченка відкриває секрети Межигір`я

У Національному музеї Тараса Шевченка репрезентують археологічні знахідки 2017 року. Їх виявили на території Спасо-Преображенського монастиря та Межигірської фаянсової фабрики.

За словами Влади Литовчнеко, директора ВІКЗ, одним із ініціаторів дійства є Музей Десятинної церкви. 
На виставці оприлюднили близько 500 знахідок. Серед них - предмети побуту, одяг мешканців Вишгороду та сіл поблизу Межигір`я XIX ст., приклади народного декоративного мистецтва, зразки літератури минулих часів тощо.
92 одиниці надійшли із різних музеїв, а також за сприяння колекціонера Дмитра Піркла.

Кандидат історичних наук Тарас Чухліб зазначив, що процес відродження нашої країни повинен початись із території Межигір`я: "Це особливе місце пам`яті для українського народу. За історичним значенням, внеском в національне державотворення і культуру його сміливо можна порівняти з Києво-Печерською та Софіївською Лаврами... унікальність Межигірської фаянсової фабрики і мистецтво "школи бойчукістів" історично, ментально об`єднувало нашу державу, церкву і культуру".

Окремою частиною виставки стала експозиція "Шевченко і Межигір`я". Присутні звернули увагу на малюнок видатного поета. На ньому зображена надбрамна монастирська Петро-Павлівської церкви. Свою поезію "Чернець" Кобзар присвятив цій місцевості.
У ході проекту на 3D-принтері відтворили раритетний експонат. Це тарілки- напівфабрикату Межигірської фаянсової фабрики 1850-их рр.

З відвідувачами також ділились власними знаннями історики й дослідники: Всеволод Івакін, Анатолій Заїка, Олександр Кочубей та інші.

29 серпня організатори проведуть презентацію для послів іноземних держав.
Протягом останніх 4 днів, в рамках проекту, провідні вчені України проведуть лекторій.
Виставка триватиме до 10 вересня.  

Читайте також: "Громаді села Новосілки повернули шість гектарів землі".

11 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов